05.02.2019, 09:30

Ринок «Буковинський»: бізнес-план чи майданчик для піару?

Ринок «Буковинський»: бізнес-план чи майданчик для піару?
Ринок «Буковинський»: бізнес-план чи майданчик для піару?

Цього четверга під час продовження сесії міської ради ймовірно буде продовжено обговорення питання ринку «Буковинський», розголосу якому надали підприємці цього ж ринку.

Їхньою ключовою вимогою є надання землі під ринком в оренду на 3 роки без права забудови, щоб підприємці і далі могли працювати на ньому. Депутатський корпус проголосував же за 15 років оренди і 5 без права забудови. Це свідчить про те, що підприємці будуть забезпечені робочими місцями ще мінімум на 5 років, і не факт, що після цих 5 років там справді буде щось будуватися. 

Не було б до їхніх вимог стільки критики та скептичності, якби весь цей рух не очолювали Олексій Каспрук, депутат Андрій Романчишин та декілька активістів, які тримають весь час слово, проте жодного відношення до того ринку не мають, не працюють там, не проживають поряд.

То який їх мотив у цій історії?

Очевидно, що питання, пов'язане з одним з депутатів від «Рідного міста», просто почали перетворювати у фарс та будувати навколо нього собі політичний піар, адже ще три роки тому за аналогічне питання з ринком «Центральний» Олексій Каспрук голосував «За» оренду на 49 років. Питань тоді у нього не виникало, адже цей ринок пов'язаний з його однопартійцем.

То чому ж такі подвійні стандарти?

Щоб не було історії «не читав, але засуджую», мені довелось відвідати той ринок, адже я там ніколи не був. Чесно кажучи, побачене мене вразило. Розливайки, будки з краденими телефонами, і так названі контейнери, які важко такими назвати. Підприємці побудували собі окремий мікровсесвіт на ринку і навіть не приховують, що заробітку зараз там майже нема, але вони там працюють більше ніж живуть деякі з депутатів міської ради, тому не уявляють життя без нього.

Активісти говорять, що недопустимо будувати на тому місці торгівельний центр, але чому? Дійсно виникає питання, чому?

Вони не є власниками тієї землі, розумний бізнесмен дбає про свій бізнес і розуміє, що оренду він заключає на певний термін, і той термін не може тривати усе життя. Не може розумний бізнесмен весь час тримати свій бізнес на плаву виключно істериками, страйками та зриваннями сесій у міській раді. 

Це питання мало проголосуватися ще 3 роки тому, але тоді була небезпека накладання вето від Каспрука чи недостатньої кількості голосів.

Чернівці рухаються до Європи, а там немає стихійних ринків, тому і у Чернівцях їм не варто бути.

Можна стверджувати, що депутати не змінять свого рішення, воно таким і лишиться, це прекрасно знає і Олексій Каспрук, проте всерівно продовжить піар на людях, яких просто використовують у політичній грі двох акул чернівецької політики. 

А взагалі, хтось запитував думки чернівчан у цій історії? Не підприємців які там працюють, а саме пересічних громадян, чи хочуть вони там бачити стихійний ринок? Очевидно, що ні..

Ярослав Величко      310


avatar