15.03.2019, 18:38

Перша віце-спікер парламенту під час робочого візиту в Чернівецькій області агітувала за кандидата в Президенти

Перша віце-спікер парламенту під час робочого візиту в Чернівецькій області агітувала за кандидата в Президенти
Перша віце-спікер парламенту під час робочого візиту в Чернівецькій області агітувала за кандидата в Президенти

11 березня в рамках робочого візиту в Чернівецькій області перебувала Ірина Геращенко, Перша віце-спікер Верховної ради України. Протягом дня посадова особа парламенту провела кілька зустрічей з громадами області, зокрема, зустрічалася з мешканцями Заставнівського району та «лідерами громадської думки» в Чернівцях. Деякі із візитів супроводжувалися агітацією за кандидата в президенти України Петра Порошенка, що суперечить принципу рівних можливостей для кандидатів під час виборчого процесу

Візит Ірини Геращенко розпочався у Чернівцях  з покладання квітів та запалених лампадок перед стендами пам'яті Героїв Небесної Сотні України та буковинських атовців. Потім відбулась протокольна зустріч Ірина Геращенко та в.о. голови Чернівецької облдержадміністрації Михайлом Павлюком. Після зустрічі в обладміністрації Ірини Геращенко була на відкритті шкільного басейну у с. Шипинці, де вона зазначила, що «в пятницю, коли Іван Рибак повернеться на рідну землю до області, він привезе від нас велику бібліотеку української літератури».

Опісля, о 14:00 в Заставнівському районному палаці культури перша віце-спікер зустрілася з мешканцями Заставнівського району. В анонсі зустрічі, розміщеному на інтернет-порталі «Заставна сьогодні», зазначалось, що це робоча зустріч з Першим заступником спікера Верховної Ради України.

Підтвердженням зустрічей Ірини Геращенко в рамках робочого візиту є інформація із сайту Верховної ради України.

Під час виступу у Заставні Ірина Геращенко акцентувала увагу на досягненні Петра Порошенка на посаді Президента України в якості Верховного Головнокомандувача, дипломата, його ініціативам щодо стратегічного шляху на ЄС і НАТО, повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, створення Антикорупційного суду, введення миротворчої місії на Донбас. В контексті виборів Президента України Ірина Геращенко закликала підтримати курс президента Порошенка: « 31 березня, так само як і в другому турі, тому що одним туром навряд чи обійдеться цього разу, ми будемо обирати не тільки і не в першу чергу президента, а Верховного Головнокомандувача і головного дипломата. Ми маємо думати про те, хто буде керувати українською армією, чи знає він що там відбувається і чи зможе він сказати “ні” Путіну… Будете робити вибір, дуже важливий вибір. Ви будете його робити і серцем, але і розумом. Усвідомлюючи те, що ми обираємо Верховного Головнокомандувача, головного дипломата, людину, яка повинна ще за наступні п’ять років реалізувати дуже високу мету   ̶  це наближення України до стандартів ЄС і НАТО. Я дуже буду дякувати кожному з Вас, якщо Ви підтримаєте діючий курс президента Порошенка».

На особистій сторінці в соціальній мережі Facebook Ірина Геращенко з приводу робочого візиту в Чернівецьку область зазначила, що зала, в якій відбувалась робоча зустріч з мешканцями Заставнівського району, була сплачена з виборчого фонду Петра Порошенка. Окрім того вона повідомила, що буде продовжувати агітувати за лідера, якого представляє: «Я член команди Президента й не просто це не приховую, а наголошую на цьому. Я звертаюся до всіх громадян України підтримати курс президента на ЄС і НАТО. Не приховуючи, а дуже відкрито. Й в фб, й в Чернівцях, і в Києві. Я політик  ̶  і буду агітувати за політичну силу і лідера , яких представляю… Наступного разу я одягну значок з Президентом, щоб менше було конспірології… Р. S. Єдине, в Заставнф (Заставні - ред.) треба було більше агітувати, тим більше зала там була сплачена з виборчого фонду)».

О 16:45, Ірина Геращенко провела прес-конференцію у Чернівцях.  Відповідаючи на запитання журналістки Чернівецької філії Суспільного мовлення Олени Дуняк, не заперечила те, що під час робочої зустрічі з мешканцями в м. Заставна агітувала за кандидата в Президенти Петра Порошенка. «Ви знаєте, я є політиком українським. І як громадянка маю право на свою позицію. Але як український політик, я точно маю право на те, щоб представляти свою позицію, і я її представляла, цю позицію. Більше того, я поділяю ці погляди. Це агітація і за мене теж, тому що я ці погляди також поділяю, і  я хочу докласти всіх зусиль для того, щоб Президент Порошенко наступні п’ять років зміг зробити дуже багато для цієї країни», ̶ зазначила Перша заступниця голови Верховної ради України. В сюжеті Чернівецької філії Суспільного мовлення йдеться, що на й на самій прес-конференції Ірини Геращенко були зафіксовані агітаційні матеріали кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка.

Пізніше, о 19:00 годині в одній з аудиторій факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича відбулась зустріч Ірини Геращенко з лідерами громадської думки м. Чернівці. Таке формулювання було зазначено в реєстраційній формі заходу для учасників зустрічі. Під час реєстрації учасники могли отримати програму кандидата в Президенти Петра Порошенка «Велика держава вільних та щасливих людей», примірники якої знаходились на столі поруч з реєстраційною формою.

 Під час виступу в університеті, Ірина Геращенко також акцентувала увагу на досягненні Петра Порошенка на посаді Президента України та розповіла про його програму, як кандидата.

Виокремлюючи Петра Порошенка з-поміж інших кандидатів, Перша заступниця голови Верховної ради зазначила: «Це велике щастя, що в нас є демократія. В нас є 39 кандидатів на всяк вкус і цвєт, але насправді серед них, кандидатів багато, Президент - один… Коли кажуть, а чому ти говориш, що є 39 кандидатів, але є Порошенко, а інші - колективний Путін? Ну дуже просто. Тому що серед цих 39-ти  ̶ є кілька відверто про-російські… Є кілька ну дійсно патріотичні… (Вони - ред.) не розпорошують електорат, тому що немає там навіть відсотка підтримки, але дезорганізують наш патріотичний електорат, і ми маємо про це чесно говорити… Там (в списку кандидатів - ред.) є коти в мішку і це найнебезпечніше».

Згодом Ірина Геращенко додала: «Я не згодна з Вами, сорі, буду апонувати (відповідаючи на запитання, звертається до присутнього на заході - ред.), що у нас всі інші кандидати показують якісь позиції по економіці. Ну я почула від однієї кандидатки, що вона поверне вклади Сбербанку СРСР. Давайте СРСР тоді повернемо можливо, да? В інших кандидатів це щось такий страшний популізм».

Також під час зустрічі Перша віце-спікер парламенту порекомендувала присутнім, як агітувати за Порошенка: «Серед друзів теж є люди різних політичних поглядів. І, очевидно, що 31 березня ми маємо зберегти Україну. Ось так спілкуватись з друзями, доносити, коректно, можливо навіть нести іншу політичну культуру. Ти за іншого кандидата? ОК. Я за Президента Порошенка. Давай сідати говорити. Після першого туру все одно ми маємо об’єднатися, щоб перемогти разом у другому турі і підтримати Президента Порошенка»

 Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380954900504

e-mail: prokoptar@gmail.com

Марія Пащак,

комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області      39


avatar