12.10.2018, 08:41

Нотаріальні послуги для селян стали більш доступними

Нотаріальні послуги для селян стали більш доступними
Нотаріальні послуги для селян стали більш доступними

Міністерство юстиції ініціює підвищення доступності нотаріальних послуг для селян. Відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді

Проект Закону щодо захисту спадкових прав селян забезпечить 13 мільйонів українців нотаріальними послугами. Запуск інституту Уповноважених осіб Мін’юсту дасть можливість українцям, які живуть у віддалених селах чи містечках, де немає державного нотаріуса, отримати якісні послуги у сфері юстиції. Уповноважені особи працюватимуть у селищах міського типу та селах і оформлятимуть спадкові права та посвідчуватимуть договори дарування, реєструватимуть акти цивільного стану (видача свідоцтв про народження та смерть), засвідчуватимуть копії документів. Фахівці будуть відібрані серед державних службовців органів юстиції, які вже працюють в системі відповідно до чинного законодавства і, так само як і інші, нестимуть відповідальність за свою роботу. Мін’юст, який регулює та контролює якість роботи нотаріусів, так само здійснюватиме ефективний контроль за якістю добору та подальшої роботи уповноважених осіб. Вимоги до кандидатів - вища юридична освіта та досвід роботи від 3-х років.

У Чернівецькій області нині є 14 державних нотаріальних контор: дві працюють у Чернівцях, інші – у районах області. У конторах працює 12 державних нотаріусів, за штатним розписом їх має бути 18. Торік держнотаріусами на Буковині вчинено 13927 нотаріальних дій. До державних нотаріусів звернулося 14 з половиною тисяч осіб.  

Прийняття ж цього закону має єдину мету – гарантувати однаковий доступ до якісних державних послуг для всіх українців.

Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області.

      289


avatar