19.06.2018, 19:41

Невідома Буковина: романтичний замок Вільбур з «Алеєю закоханих»

Невідома Буковина: романтичний замок Вільбур з «Алеєю закоханих»
Невідома Буковина: романтичний замок Вільбур з «Алеєю закоханих»


Його побудували у 1809 році власником великого маєтку у Вікні, відставним капітаном-бароном де Зотте у романтичному західноєвропейському стилі.

Палац оточує заснований у 1860 році парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, в якому ростуть 28 видів рідкісних дерев, серед яких такі реліктові, як гінкго, платан та дуби віком понад 250 років. Є навіть романтична "Алея закоханих". 

Палац відверто стилізований під середньовічну замкову архітектуру. Головний фасад має арочну галерею з широкими отворами. Галерея першого поверху доповнюється аркою-проходом у першому ярусі побудованої над кутом квадратної башти з зубчатим завершенням. За радянських часів у палаці розміщувався будинок культури, працював кінотеатр, бібліотека, музична школа, різні гуртки. А в році незалежності він опинився в аварійному стані: дах тріснув, центр унікальної ротонди завалився. Лише у 2006 році український уряд виділив району субвенцію на відновлення пам’ятки до святкування її 200-річчя. 


До свого ювілею палац викрашений у рожевий колір, і на думку поціновувачів архітектури, втратив свій середньовічний вигляд. Більшість літературних джерел розповідає, що палац у Вікні – єдиний приклад такого роду споруд, що залишився до цього часу на Буковині. Джерело: https://molbuk.ua/chernovtsy_news/151476-nevidoma-bukovyna-romantychnyy-zamok-vilbur-z-aleyeyu-zakokhanykh.html
     332


Новини по темі:avatar