12.08.2018, 08:18

Не пропустіть: українці побачать найяскравіший зорепад

Не пропустіть: українці побачать найяскравіший зорепад
Не пропустіть: українці побачать найяскравіший зорепад

На вихідних, 12 і 13 серпня українці зможуть спостерігати одне з унікальних астрономічних явищ – зорепад Персеїди. Його пік відбудеться в ніч на 13 серпня.

Однак у суботу ввечері, після заходу Сонця українці вже зможуть насолоджуватися яскравим видовищем.

Персеїда є метеоритним потоком, який щорічно з'являється на небосхилі в кінці літа. Це явище виникає в результаті зіткнення з Землею частинок пилу, льоду і космічних порід, які викидає в міжзоряний простір комета Свіфта-Таттла при наближенні до Сонця.

Після цього шлейф частинок згорає в атмосфері Землі і в результаті чого утворюється зоряний дощ. У 2018 році зорепад Персеїди очікується. що буде проходити з помірною щільнітю. Тобто 60-70 метеорів на годину.

Найбільш рекордний зорепад був зафіксований в 1993 році, 25 років тому. Тоді щільність зоряного потоку досягла 500 метеорів на годину.

Що потрібно робити?

Для того, щоб побачити зорепад Персеїди, потрібно у вечірній час стежити за небом у північній частині, в стороні сузір'я Персея. Для кращого огляду рекомендується виїхати за межі населеного пункту, подалі від міських вогнів.

Найбільша кількість падаючих метеоритів можна буде побачити після півночі, особливо активізується зорепад з 2 години ночі до світанку.

Фахівці радять перед тим, як спостерігати за зорепадом, протягом півгодини дати очам звикнути до темряви.

Зазначимо, що зорепад Персеїди стартував 9 серпня, а закінчиться унікальне природне явище в ніч на 13 серпня.Джерело: Znaj.ua
     325


Новини по темі:avatar