18.10.2018, 16:38

На Буковині з робочим візитом перебувала заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко

На Буковині з робочим візитом перебувала заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко
На Буковині з робочим візитом перебувала заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко

Під час робочого візиту до Чернівецької області заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко взяла участь у відкритті ІІ Міжнародної науково-практична конференція у ЧНУ ім. Ю.Федьковича «Сучасні виклики та актуальні проблеми судової реформи в Україні» та відвідала Глибоцьку об’єднану територіальну громаду. У місцевому ЦНАПі відбулася зустріч із представниками громади та громадськими активістами. Говорили про проблеми доступу до послуг нотаріусів для громадян, які проживають у віддалених населених пунктах, та ініціативу Міністерства юстиції щодо запровадження інституту уповноважених осіб для здійснення окремих нотаріальних дій

Як кажуть жителі громади, державний нотаріус у районі працює за графіком, але не щодня, тож є черги. А до приватного нотаріуса звертатися – дорого.  Підтверджує цю думку й голова ОТГ Григорій Ванзуряк. Керівник ОТГ зазначає, що ще на початку створення громади думали про необхідність у штаті такого фахівці, однак це виявилося проблематичним.  Тож висловив сподівання, що нововведення, запропоновані Міністерством, будуть позитивними.

«Саме для того, щоб почути думку людей, ті проблеми, з якими їм доводиться зустрічатися під час оформлення права спадщини чи інших нотаріальних послуг, й організовуються такі зустрічі. Ми працюємо над тим, щоб кожен громадянин, навіть у найменшому та найвіддаленішому селі, міг отримати якісні послуги», - зазначила під час зустрічі заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.  

Нагадаємо, проект Закону щодо захисту спадкових прав селян вже поданий до Верховної Ради і має на меті  забезпечити 13 мільйонів українців, які живуть у селах, якісними нотаріальними послугами. Запуск інституту Уповноважених осіб Мін’юсту дасть можливість українцям, які живуть у віддалених селах чи містечках, де немає державного нотаріуса, отримати якісні послуги у сфері юстиції. Уповноважені особи працюватимуть у селищах міського типу та селах і оформлятимуть спадкові права та посвідчуватимуть договори дарування, реєструватимуть акти цивільного стану (видача свідоцтв про народження та смерть), засвідчуватимуть копії документів. Фахівці будуть відібрані серед державних службовців органів юстиції, які вже працюють в системі відповідно до чинного законодавства і, так само як і інші, нестимуть відповідальність за свою роботу.

Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області.     318


avatar