01.10.2019, 14:32

На Буковині роботодавці найбільше дозволів отримали на працевлаштування громадян Румунії та Туреччини

На Буковині роботодавці найбільше дозволів отримали на працевлаштування громадян Румунії та Туреччини
На Буковині роботодавці найбільше дозволів отримали на працевлаштування громадян Румунії та Туреччини

У 2019 році обласна служба зайнятості видала 57 дозволів на працевлаштування іноземців та продовжила -  5.  

Про це повідомляє сектор інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості.

Найбільша кількість іноземців - із Румунії (25 осіб), Туреччини (14 осіб), Домініканської республіки (4 особи), Італії (3 особи). Також є представники Болгарії, Туркменістану, Узбекистану, Польщі, Молдови, Греції, Литви та Індії.

 «На Буковині іноземці працюють як на керівних посадах так і кваліфікованими працівниками. Роботодавці мають отримати дозвіл на їх працевлаштування, який видає служба зайнятості. Наразі ця процедура спрощена, необхідно подати заяву, копію паспорта іноземця з перекладом, кольорову фотокартку та проєкт трудового контракту», - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Іноземці на Буковині задіяні у різних сферах діяльності. На підприємствах з вироблення та продажу деревини працюють на посадах  генерального директора, виконавчого директора та майстра цеху. На підприємствах з виробництва одягу на посадах техніка-технолога, майстра цеху та швачок. У ресторанному бізнесі працюють кухарі, у сфері транспорту – адміністратори та механіки, у сільському господарстві – менеджер зі збуту продукції,  у сфері транспорту – керівники та механіки, у  приватній охоронній службі - охоронники.

Більшість дозволів видано на працевлаштування іноземців у м.Чернівці. У Вижницький район працевлаштований директор з виробництва та заступник директора, у Герцаївський район -  менеджер зі збуту вирощених зернових культур, у Глибоцькому районі – генеральний директор та кухар,  у Кіцманському районі – директор з виробництва на підприємство з вирощування свійської птиці. У м.Новоселиця працевлаштовані охоронники, кухарі, механіки та заступник директора, у Сторожинецькому районі працевлаштований генеральний директор на підприємстві з переробки деревини.

Довідково.Згідно з чинним законодавством, роботодавець має встановити іноземцю заробітну плату  не менше 5 мінімальних заробітних плат для іноземних найманих працівників у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах та 10 мінімальних заробітних плат для всіх інших категорій найманих працівників.     74


avatar