30.12.2018, 19:58

На Буковині нелегально працюють понад 14 тисяч громадян

На Буковині нелегально працюють понад 14 тисяч громадян
На Буковині нелегально працюють понад 14 тисяч громадян

Таку інформацію надав очільник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

 Порушення трудових прав громадян, за словами очілька, поки ще залишається поширеним явищем в діяльності бізнесу.

Щоб буковинці одержували прозорі прибутки та соціальний захист, Чернівецька ДФС  продовжує активно боротись з "хворобою" нелегальної трудової зайнятості.

Зокрема, у продовж січня – листопада  2018 року 14тисяч 330 неоформлених найманих працівників вивели з "тіні", у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість працевлаштованих зросла на  9516 осіб. За даними ДФС у Чернівецькій області, 2 тисячі 673 краян зареєструвались підприємцями – платниками єдиного податку.

Також посадовець зазначив, що найчастіше переконати роботодавців у необхідності офіційного оформлення вдається під час перевірок: "Так, з початку року співробітники фіскального відомства перевірили 80 юридичних та фізичних осіб-підприємців з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування різного виду виплат, заробітної плати, видачі її за рахунок “тіньових” коштів.",- наголосив Віталій Шпак.

За результатами цих заходів буковинські роботодавці зобов’язані заплатити  до бюджету 7 мільйонів 500 гривень податку на доходи фізичних осіб та 307 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

"Рекомендую роботодавцям і найманим працівникам будувати свої стосунки винятково у правовому полі, з оформленням трудових відносин і сплатою всіх визначених законом платежів. Оскільки, нехтування та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці може обходитися роботодавцю штрафними санкціями на значну суму.",- акцентує Віталій Шпак.     270


avatar