08.01.2019, 22:43

Мови богослужіння на Буковині після переходу до ПЦУ збережуться

Мови богослужіння на Буковині після переходу до ПЦУ збережуться
Мови богослужіння на Буковині після переходу до ПЦУ збережуться

Після спільного богослужіння архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та архієпископ Буковинський і Хотинський Герман, повідомили під час брифінгу важливу для буковинців новину.

"У багатьох румунських засобах масової інформації ще перед Об’єднавчим Собором розповідали, що, буцімто, буде суцільна українізація церкви, а наша область, як відомо, багатонаціональна. Таким чином, лякали румуномовне населення Буковини, що, нібито, зараз українці прийдуть і заберуть вашу мову, ваші традиції тощо. Але це неправда. Наша церква відкрита абсолютно для всіх, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє чи якою мовою хоче звершувати богослужіння", – сказав архієпископ Буковинський і Хотинський Герман.

Також архієпископ назвав найперше буковинське село де проявили бажання переходити до ПЦУ.

«Ось, наприклад, парафія села Шишківці Кіцманського району. Після переходу до єдиної української церкви люди попросили залишити церковнослов’янську мову у богослужінні. Вони до неї звикли, то чому ми маємо бути проти? Запитали у блаженнішого митрополита Епіфанія, він також підтримав це рішення, я благословив, і залишили там церковнослов’янську мову. Так само і з румуномовними селами нашої області. Якщо люди захочуть, то залишать румунську мову богослужіння, якщо захочуть - перейдуть на українську. Ніщо не повинно бути перешкодою для об’єднання», – додав архієпископ     275


avatar