06.05.2018, 20:32

Михайло Яринич: «По ситуації з Володимиром Середюком»

Михайло Яринич: «По ситуації з Володимиром Середюком»
Михайло Яринич: «По ситуації з Володимиром Середюком»

Суд прийняв запобіжний захід у вигляді застави сумою близько 120 тис. грн., та звільнив заступника міського голови Чернівецької міської ради Володимира Середюка з-під варти. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook написав Михайло Яринич. Крім того він додав, що поспілкувавшись з паном Володимиром, зрозумів, що саме привело до ситуації із затриманням.

«По ситуації з Володимиром Середюком.

Я його зустрів вчора після того, як суд обрав йому запобіжний захід. Спілкуючись з ним в дорозі, мені стало зрозумілим, що саме привело до виливання купи бруду на одного з найбільш професійних та чесних держ. службовців Чернівецької міської ради. 

Передісторія. В Чернівцях розміщено  дочірнєпідприємство ДАК "Хліб України" - "Чернівецький КХП". 
Майновий комплекс "Чернівецького КХП" по пров. Миколаївському, 9 площею біля 7 гектарів, на якому розміщенні офісні та складські приміщення площею близько 13,5 тис.кв.м. здавала ДАК "Хліб України" в оренду ТОВ "АгроЗахідТрейд" за символічну плату.
КХП наразі має заборгованість перед Чернівцями по сплаті  земельного податку та відрахування по зарплаті в розмірі майже 7 мільйонів гривень.
До заступника Чернівецького міського голови Володимира Середюка звернулися знайомі, з проханням порадити відповідальну людину на посаду директора "Чернівецького КХП", яка змогла  б організувати роботу та вивести підприємство з кризи.
 Володимир запропонував свого знайомого, Анатолія Дубіцького, який пізніше був призначений на цю посаду і в першу чергу приступив до інвентаризації майна та договорів. 
Новий керівник звернувся до Володимира Середюка, як до професіонала своєї справи та фахової людини, з проханням проконсультувати, як реанімувати підприємство. 
Оскільки основним джерелом надходжень коштів на рахунок "Чернівецького КХП" є здача приміщень в оренду, то Володимир рекомендував Анатолію звернутись до ДАК з клопотанням переглянути ними розмір орендної ставки. 
Скоріше за все, саме питання підвищення розміру орендної плати спровокувало конфлікт між ТОВ "АгроЗахідТрейд" та ДАК "Хліб України" (разом з новим керівником "Чернівецького КХП") адже зараз ТОВ "АгроЗахідТрейд" виплачувало ДАК "Хліб України" копійки, в прямому сенсі цього слова, за оренду 1 кв.м. майнового комплексу.
Орендарям було запропоновано збільшити розмір оренди, що дозволило б підприємству виплачувати обов'язкові платежі в бюджет міста та вибратися з боргової ями.
Володя, як заступник мера і голова комісії з питань недопущення заборгованості по виплаті заробітної плати та сплати податків і зборів, зазначав, що дане підприємство є одним з найбільших боржників по сплаті податків та зборів до бюджету міста, а попередній  керівник даного підприємства неодноразово запрошувався на засідання комісії, але жодного разу він не прийшов.
По матеріалах справи 19 квітня у Києві відбулася зустріч орендарів (ТОВ "АгроЗахідТрейд") і орендодавців (ДАК "Хліб України"). Але про  що вони розмовляли і до чого домовились, Володі було не відомо, так як жодних контактів після 4 квітня ні з орендарями, ні з представниками ДАКу у нього не було. Однак, не виключно, що саме на цій зустрічі учасники обговорювали питання оренди. Однак, як вбачається з матеріалів справи, саме після цієї зустрічі  на рахунок ДАК "Хліб України" поступило від орендаря 200 тисяч гривень. ДАК - це державна акціонерна компанія. Ключове слово - державна. 100 тис. було одразу направлено на виплату заборгованості по З/П на під-ві.
4 травня починаються "маски-шоу" - київська прокуратура спільно з київським СБУ "приймає" в.о. керівника ДАК "Хліб України", директора "Чернівецького КХП", юриста ДАК "Хліб України" та засупника Чернівецького міського голови. 
Обшукавши на робочому місці Володимира Середюка у нього виявили лишень... 2 гривні (!). Обшук у службовому кабінеті не виявив нічого. Допиту Володимиру не робили. Жодних "мічених" грошей, жодної "неправомірної вигоди" не знайшли. 
Адвокати Середюка вважають, що у правоохоронців були відсутні підстави для затримання. Вчора, 5 травня, відбувся суд, який прийняв запобіжний захід у вигляді застави сумою біля 120 тис. грн. та  звільнив Володимира з під варти прямо в приміщенні суду. При цьому  прокуратура вимагала 500 тис. грн. застави!
Від виконання посадових обов'язків Володимира не відсторонили і завтра він вже обов'язково буде на робочому місці.
Зараз Володимир проводить час з  вагітною дружиною. А ми зробимо все, щоб в законному полі довести невинність Володимира і захистити його чесне ім'я у цій абсолютно штучній справі.»     1024


Коментарів (1):
avatar
1 korzhukigor • 21:08, 06.05.2018
Всі вони дуже чесні
avatar