20.03.2018, 19:06

ГПУ повідомила про обшуки на підприємствах Group DF Дмитра Фірташа

ГПУ повідомила про обшуки на підприємствах Group DF Дмитра Фірташа
ГПУ повідомила про обшуки на підприємствах Group DF Дмитра Фірташа


 

У офісах підприємств, підконтрольних українському бізнесменові Дмитру Фірташу, відбулися обшуки. Про проведення обшуків на підприємствах, що входять до концерну Group DF, повідомила в вівторок, 20 березня, прес-секретарка генерального прокурора України Лариса Сарган на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

За інформацією Сарган, правоохоронці обшукали адміністративні приміщення загалом понад семи компаній у рамках розслідування кримінального провадження щодо несплати підприємствами Group DF податків на суму понад 500 мільйонів гривень. 

 Генпрокуратура обшукала підприємства Фірташа
Поки бізнесмен Дмитро Фірташ займається судової тяганиною в ЄС, Генпрокуратура України обшукує його підприємства

Серед підприємств, що привернули увагу Генпрокуратури, були, серед іншого, ПРАТ "Сєверодонецьке об'єднання Азот", ПАТ "Азот", ПАТ "Рівнеазот", ДП "ХІМІК", ПАТ "Азот", а також низка страхових компаній, зокрема "Саламандра-Україна" та "Дім страхування". За версією Генпрокуратури, протягом 2015-2017 років ці підприємства та страхові компанії уклали договори страхування, на підставі яких останнім перераховувалися фіктивні страхові внески.

У цих же компаніях, за версією прокуратури, страхували кредити, оформлені на фіктивні підприємства та підставних осіб.
Зрештою кредити не поверталися, й страхові компанії повністю відшкодовували фінансовим компаніям їхні ризики з подальшим виведенням готівки через банківські установи. І вже готівкові кошти направлялися підприємствам реального сектору економіки, стверджують у ГПУ. Однак насправді, за твердженням Сарган, в такий спосіб коїлися спроби ухилитися від сплати податків.

Поки що жодних публічних реакцій з боку Group DF не було.

Нагадаємо, правоохоронці США та Іспанії домагаються видачі Дмитра Фірташа, котрий поки що перебуває в Австрії. Питання його екстрадиції вирішується в австрійських судах. Іспанські правоохоронці підозрюють Фірташа у причетності до організованого злочинного угруповання і у відмиванні грошей. У США українця звинувачують у корупції.     90


Новини по темі:avatar