06.03.2019, 08:38

Хто кому Президент: війни чернівецьких «кулявлобів» та «запроданців»

Хто кому Президент: війни чернівецьких «кулявлобів» та «запроданців»
Хто кому Президент: війни чернівецьких «кулявлобів» та «запроданців»

До виборів Президента України залишилось двадцять п’ять днів і вже зовсім скоро країна побачить або нового очільника держави, або другий термін Петра Олексійовича. У будь-якому випадку, більшість можновладців та впливових людей у регіонах вже зробили свою ставку на одного або декількох кандидатів і всіляко підтримують їх.  Одним з регіонів, де все, як завжди, не зрозуміло та похмуро, є Чернівецька область.

4 березня до Чернівців прибула Тимошенко Юлія Володимирівна. Варто відзначити, що не тільки себе “Леді Ю” привезла до Чернівців, а й купу агітаційних матеріалів “Новий Курс”. Не інакше, як “мітила територію” Юлія Володимирівна. Вже 6 березня мав би приїхати Порошенко Петро Олексійович, але відтермінував свій візит. Що ж сталось? Можливо сигнал? Невже нашестя макулатури злякало Президента чи його обірвані білборди по місту? Якби ж у нашій країні можна було б просто навести результати соціальних опитувань, але зараз вони, скоріше, засіб маніпулювання громадською думкою, а не її каталізатор. Ось і місцевим чиновникам та крупним бізнесменам Чернівців це створює додаткові проблеми у виборі свого кандидата. Кому присягнути на вірність? Підливає масла в вогонь і той факт, що навіть на вершині владного Олімпу симпатії розділились.

Говорити про політичні Чернівці  нескладно, адже так повелось у цих краях, що ви одне з двох: “запроданець”, або “кулявлоб”. Третього не дано. Цей конфлікт інтересів триває дуже довго і призвів лише до тотального знищення нашого “маленького Парижу”. Благоустрій міста залишився тільки на папері і зграя “запроданців”, після усунення “кулявлоба” Олексія Каспрука, займається розпилом бюджету, приватизацією земельного фонду міста та банальним рекетом. Ви спитаєте, чому ж “кулявлоби” нічого не зроблять з усім цим невіглаством? Відповідь проста: вони займаються тим самим , а їх кошовий отаман — Максим Бурбак. “Договорняки” між ними процвітають. У такій ситуації контроль над містом мала б взяти на себе партія чинного Президента України БПП “Солідарність”, але ми живемо в феодальній країні і це не їх “удел”, тому Василь Максимюк послався на те, що в них немає влади. Іншими словами, вони вирішили сидіти на відкатах, дивись і їм, щось перепаде.

У той час, коли “запроданці” та “кулявлоби” пилили місто, як Максим Бурбак Карпати, “Самопоміч” та “Свобода” потихеньку розпадались, а БПП “Солідарність”, як ми вже з’ясували, просто чужорідне тіло, десь там зростала ображена “Батьківщина”. Бюджет вони не пилять, ніхто не дав, отже претензій у розкраданні до них немає. Влади в них немає, тому звинувачувати їх у бездіяльності теж не доводиться. Отож, на виході маємо ситуацію, де “Батьківщина” найменше лихо з усіх.

У самому місті підтримка Юлії Володимирівни майже беззаперечна. Не тільки Іван Мунтян та В’ячеслав Добровольський через свої партійні квитки, а й Василь Продан та Валерій Чинуш схиляються на сторону “Леді Ю”. Особливо після того, як вона отримала силову підтримку від Арсена Авакова. Проте, варто зазначити, що Валерій Миколайович та Василь Сафронович не квапляться з висновками і як істинні гросмейстери, не забувають про інших кандидатів. Все набагато простіше з вибором у Максима Бурбака. Розуміючи, що між ним та “запроданцями”, Юлія Володимирівна обере другий варіант, його човен впевнено дрейфує у бік Петра Олексійовича. Завдяки впливу в окремих регіонах та ОТГ, Максим Бурбак є цікавою фігурою для діючого Президента. Разом з ним до підтримки президента долучились Григорій Тиміш , Іван Рибак та Микола Федорук, кожен з яких відповідає за досягнення результату на своєму окрузі. Єдина фігура, яка має відношення до Чернівців і з позицією якої нічого не зрозуміло — Арсеній Петрович Яценюк. З його красномовністю та зв’язками у європейському та американському істеблішменті, Арсеній Петрович стане прикрасою будь-якої сторони, на цьому він  і будує свою шахову партію. З одного боку, його білборди натякають на конфронтацію з Петром Олексійовичем, з іншого — давні відносини з Юлією Тимошенко, але вся його активність, може бути підготовкою до парламентських виборів. Єдиний, але дуже вагомий недолік Арсенія Яценюка — рейтинг серед населення, який нездатна виправити навіть нова зовнішність.

Щодо інформаційної підтримки, то тут чинний Президент може розраховувати на телеканал “ТВА”, який є власністю Максима Бурбака. Також не приховує своїх симпатій щодо Петра Олексійовича Віктор Сідляр, якому належить телеканал “Чернівці”. Юлія Володимирівна в цьому аспекті може розраховувати лише на друковані агітаційні матеріали, чим, власне, і займається.

Отож, у місті плацдарм Юлії Володимирівни, за його межею Максим Бурбак і Ко будуть вести “бойові дії” за кожен округ. Багато залежить від ЧНУ, адже підкуп студентів та працівників бюджетної сфери є одним з найголовніших джерел голосів. У багатьох в пам’яті залишились спогади про підкуп студентів у гуртожитках ЧНУ та поновленого на посаді Білика. Чи не для того він знову повернувся? Найголовніше всі знають: він не один, хто займається підкупом у стінах Чернівецького національного університету. Якою б не була ставка місцевих еліт, на фінішній прямій нас чекає підкуп, фальсифікації, звинувачення — політика у всій красі. Одне можна сказати з впевненістю, вибори президента не змінять наше місто на краще, а “запроданці” та “кулявлоби” за двадцять п’ять днів, що лишились, себе “не скривдять”.

Олександр Лукач

      361


avatar