06.03.2019, 19:09

Ярмарка безчестя або хіт-парад «перемог» чернівецьких депутатів

Ярмарка безчестя або хіт-парад «перемог» чернівецьких депутатів
Ярмарка безчестя або хіт-парад «перемог» чернівецьких депутатів

Весна — час, коли все розквітає. Люди також перевтілюються, адже зимова сонливість йде геть, з’являється бажання діяти, йти до нових звершень і немає жодних перешкод. Ми старанно приводимо себе у форму, будуємо плани на майбутнє, йдемо на роботу з усмішкою, адже на дворі так гарно. Природа прокидається і тим самим спонукає нас до дій. Такі ж люди, як ми, мешкають і у стінах Чернівецької міської ради, в них також є бажання діяти, але не на благо міста, а на своє. Вони також, йдуть до нових звершень, але для нас — це дно. Для них немає жодних перешкод, але завдячують за це не погоді, а мандату. Їх плани на майбутнє не мають нічого спільного з вашими. На роботу депутати йдуть з усмішкою, але не від того, що будуть нести соціальну місію, а в передчутті нових “шкурняків”. Ми всі прокидаємось людьми, але хтось морально зубожів настільки, що вже забув природу свого походження і кому він завдячує своїм статусом. Отож до вашої уваги хіт-парад, присвячений діям міської влади за останній день.

3 місце

Рішення Чернівецької міської ради, про яке піде мова, можна описати одним анекдотом:

Єврейська мати синові:

— Ізя, йди додому!

— Мама, я замерз?

— Ні, ти хочеш їсти!

Чого  хочуть жителі Чернівців? Нормальні дороги? Відсутність проблем з водопостачанням? Ні, вони хочуть підземний перехід! Депутати, з подання Анатолія Чесанова “Рідне місто”, внесли зміни до програми “Сучасне місто”, згідно з якими, на вулиці Головній біля центрального автовокзалу побудують підземні переходи. Ця ініціатива обійдеться міському бюджету у 500 тисяч гривень. Найцікавіше попереду, адже Буковинська агенція регіонального розвитку ще у січні зробила наступну заяву:

Наміри міськради є неприпустимими з огляду на наступні причини:

1. Будівництво  підземних переходів на вул. Головній (навпроти центрального автовокзалу) та виділення будь-яких коштів на таке будівництво суперечить чинним державним будівельним нормам.

2. Будівництво підземних переходів обмежує доступ до транспортної інфраструктури маломобільним групам, в тому числі людям з інвалідністю, а це приблизно 30-50% всього населення.

3. Будівництво підземних переходів суперечить стратегічним напрямкам розвитку транспортної інфраструктури, визначеним у Національній транспортній стратегії до 2030 року та Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

4. Будівництво підземних переходів створює ілюзію безпеки через те, що з дороги “зникає” одна група учасників дорожнього руху, тобто пішоходи.

5. Вулиця Головна на ділянці біля автовокзалу є місцем постійного затоплення під час інтенсивних опадів.

“Будівництво пішохідних переходів у густонаселених районах міста, з високим рівнем пішохідного трафіку, не виправдано ані з точки зору будівельних норм та розвитку транспортної системи, ані з точки зору безпеки, ані з точки зору поваги до всіх учасників дорожнього руху. Більше того, це не вигідно і з економічної точки зору, враховуючи вартість будівництва такого об’єкту відповідно до всіх норм”.

Результати поіменного голосування. Нехай місто знає своїх героїв.

2 місце

На нашому сайті є стаття, де частково йде мова про намагання Володимира Бешлея протягнути рішення про виділення земельної ділянки. 27 лютого на засіданні постійної депутатської комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва (керівник — депутат Бешлей Володимир Васильович) запропонувала доповнити один з проектів рішень пунктом наступного змісту:

“Надати дозвіл Бежан Світлані Олександрівні на складання проекту відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,1000 га у власність за рахунок земель запасу міста для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: вулиця Дзержика, позаду будинковолодіння №21”.

Це рішення намагаються протягнути з лютого 2018 року і вчора, на радість чернівчан, Чернівецька міська рада виділила ділянку громадянці Світлані Бежан. “За” відповідне рішення проголосувало 23 депутати. На запитання Олександра Ставчанського про те, на яких підставах їй потрібно виділити земельну ділянку, Бешлей відповів:

“Це є пропозиція комісії. Ваша справа – визначатись: голосувати “за” чи “проти”. Напевно, Володимир Васильович вирішив більше не вигадувати байки на кшталт 25-ти річного стажу у філармонії, адже знав, що і так проголосують.

Вже сьогодні і своєму дописі на Facebook Олександр Ставчанський закликав Василя Продана накласти вето на відповідне рішення:

“Ми з колегою Віталієм Матвієнком неодноразово намагалися запобігти цій незаконній оборудці "Рідного міста" та дотичних до нього персон. Скажімо, пропонували передати цю земельну ділянку на Дзержика сім’ям загиблих учасників АТО. Але моїм ненаситним колегам така ідея геть не сподобалась. Тож вирішили вони будь-якими способами – брудно і “через коліно” – ухвалювати вигідні для себе питання. Тому я звертаюсь до секретаря Чернівецької міськради Василя Продана – доведіть, що у вас залишилась бодай крихта совісті й адекватності. Закликаю вас накласти вето на це скандальне рішення!”, - йдеться у дописі депутата.

Згодом, стало зрозуміло звідки “ростуть ноги”: на сторінці Антоніни Бабюк у Facebook є спільні фото з Світланою Бежан, які демонструють їх дружні стосунки.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=795027290654123&id=100004405788366

Було б доречно, щоб земельні питання вирішувались шляхом громадського референдуму, але наразі маємо другу сходинку нашого хіт-параду.

1 місце

Вишенькою на торті стало рішення змінити порядок ведення сесії. Мова йде про дозвіл головуючому не вказувати назву відповідного проекту рішення на початку розгляду питань порядку денного, а називати лише його номер. Ініціатором цього рішення був Богдан Ковалюк, депутат аргументував свою пропозицію тим, що це займає багато часу: “Ми будемо тут лиш тим і займатися, що читати назви проектів рішень”. Не важко зрозуміти, що це зробить трансляцію засідання безглуздою, адже чернівчани, не маючи перед собою друкованих матеріалів, не зрозуміють по номеру проекту, яке питання розглядають. З відповідною претензією виступив Віталій Матвієнко, проте підтримки не отримав. Секретар міської ради у відповідь видав фразу, яка принижує гідність, кожного чернівчанина:

“Чернівчани ж все рівно не розуміють - кому це дається, що це дається, яка площа. Тобто, по суті, вона зараз не є настільки інформативною, наскільки ви зараз кажете”, - цитуємо Продана Василя Сафроновича.

На цій мажорній ноті, наш хіт-парад завершується і ми чекаємо нових рішень від депутатів міської ради, щоб повернутись і запитати: як тобі таке, Ілон Маск?

Олександр Лукач

      1316


avatar