10.07.2018, 18:47

Як пройти шлях від безробітного до підприємця

Як пройти шлях від безробітного до підприємця
Як пройти шлях від безробітного до підприємця

Сьогодні, 10 липня 2018 року відбувся прес-тур на Глибоччину «Від бізнес-ідеї до власної справи: історії успіху».

Директор Глибоцької районної філії обласного центру зайнятості Ліліана Гринчешен розповіла про співпрацю із роботодавцями та про стимули, які пропонує служба зайнятості, для розвитку підприємництва.

«Заохочення до самозайнятості, тобто відкриття власної справи, а також компенсація роботодавцю єдиного соціального внеску за створення нових робочих місць та працевлаштування соціально-вразливих верств населення. Така співпраця вигідна і роботодавцю, котрому відшкодовують єдиний соціальний внесок, і безробітному, котрий отримує роботу», - зазначила Ліліана Гринчешен.

Під час прес-туру представники ЗМІ мали можливість познайомитись із трьома підприємцями, котрі започаткували власну справу. Один з них – це Радіон Калинюк, учасник АТО. Після демобілізації перебував на обліку в службі зайнятості, де йому і запропонували спробувати свої сили у підприємництві. Він пройшов низку семінарів, розробив бізнес-план щодо відкриття кав’ярні. Нині йде підготовка приміщення та закуплено необхідне обладнання. За сприяння служби зайнятості перші кроки зроблено.

Підприємець Петро Дуган власну справу започаткував у 2000. На початку цех у с. Купка випускав один вид кукурудзяних паличок. А вже у 2015 цех площею 2 тис. квадратних метрів приватного підприємства «АPERO» відкрили у смт Глибока. Співпраця із службою зайнятості розпочалася одразу, зокрема це була допомога в підборі кадрів. Також роботодавцю компенсували ЄСВ за 5 безробітних, які працевлаштовані на новостворені робочі місця в 2015-2016 роках. Загалом на підприємстві працюють 28 осіб.

Ідея започаткувати власну справу виникла у Михайла та Віри Баловсяків, коли вони перебували на обліку в службі зайнятості. Спілкування з особистими консультантами, відвідування семінарів та тренінгів – все це допомогло втілити ідею в життя. І у 2017 році Михайло та Віра Баловсяки відкрили центр апітерапії «Мивіра» у селі Михайлівці Глибоцького району. Їхнє 25-річне хобі, бджільництво, переросло у власну справу.     323


avatar