26.06.2019, 20:47

Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області провела навчання для поліцейських та слідчих

Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області провела навчання для поліцейських та слідчих
Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області провела навчання для поліцейських та слідчих

24 червня у Чернівцях відбувся тренінг під назвою «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу». Поліцейські превенції та слідчі вивчали законодавчі особливості виборчого процесу та тренувалися на практичних кейсах

 Тренеркою для правоохоронців стала радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк. Вона розповіла їм про те, хто є суб’єктами виборчого процесу, про типові порушення, які можуть траплятися під час виборчої кампанії.

Поліцейські дізналися більше про випадки, коли в дію вступає кримінальне та адміністративне законодавство, а після цього практикувалися на конкретних випадках порушень виборчого законодавства. Також Тетяна Юзвяк розповіла про особливості дня проведення виборів.

Слідчі, які теж брали участь у тренінгу, мали можливість отримати інформацію про основні порушення та їх ідентифікацію, а також про те, як працювати у день виборів.

25.06.19_Chernivtsi_Navchannya_policii_03

Юрій Маковійчук, заступник начальника Вижницького відділення поліції, став одним із учасників тренінгу. «Даний захід є необхідним, оскільки виборчий процес потребує превентивних заходів, у тому числі від поліції. Саме поліція забезпечує порядок як під час виборчого процесу, так і в день голосування. Нами вживаються заходи щодо належної охорони виборчої документації та відслідковуються процеси з метою недопущення будь-якого порушення, а в разі їх виявлення – реагування на такі порушення. Поліція готова забезпечувати належну публічну безпеку та порядок під час усього виборчого процесу», - сказав Юрій Маковійчук.

«Головна мета цього навчання – це обмін досвідом між громадськими активістами ОПОРИ і Національною поліцією з приводу порушень, які трапляються під час виборчого процесу. Ми покажемо свій досвід, досвід спостерігачів, і співставимо досвід поліції», - сказала Тетяна Юзвяк, радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА.     72


avatar