04.04.2018, 16:54

Володимир Загурський: "Бокс у нас розвивається. Діти хочуть займатись!"

Володимир Загурський: "Бокс у нас розвивається. Діти хочуть займатись!"
Володимир Загурський: "Бокс у нас розвивається. Діти хочуть займатись!"

Сьогодні спілкуємось з головою Чернівецької обласної федерації боксу — Володимиром Загурським. "Політикан" відвідав прес-конференцію з нагоди перемоги Степана Грекула на чемпіонаті Європи U-22, а після завершення цього заходу поспілкувався з Володимиром Загурським. Говорили про власні вподобання, роботу федерації, причини розвитку боксу в Україні, мотивуючі фактори, згодом до розмови долучився Степан Грекул та його тренер — Іван Собко, але вони не знали. що їх чекає вікторина.

 

Довідка:
Володимир Загурський народився 6 червня 1974 року.  Має дві вищі освіти: юридичну та в галузі фізичної культури та спорту. Кандидат в Майстри спорту з боксу. До того, як стати головою обласної Федерації боксу, очолював федерацію міста Чернівці.

 

-    Як відомо, театр починається з вішалки, а з чого починається бокс?
-    Напевно, все починається з бажання тренуватись та перемагати.
-    Чим любительський бокс відрізняється від професійного?
-    Практично нічим, за винятком гонорарів та деяких нюансів. Любителі, які на рівні Степана Грекула, вони тренуються, як професіонали. Весь свій час присвячують тренуванням. В професійному боксі з спортсменом працює більше персоналу: медики, спаринг партнери і далі по списку.
-    Найкращий боксер в історії?
-    На мою думку, це Мухаммед Алі та Майк Тайсон.
-    Найбільша перемога для вас?
-    Це налагодження правильної роботи функціонування федерації, плідні результати, як наслідок роботи.
-    Брудні прийоми у боксі — це буденна справа?
-    Так, це завжди присутнє в боксі. Нечесні судді, брудні прийоми у ринзі — від цього нікуди не дітись. Навіть в такому, здавалось, чесному виді спорту, де суперники виходять у ринг один на один, є обставини, при яких хтось виграв, а хтось програв. Не чесно.
-    Чи є різниця між українськими та іноземними спеціалістами?  
-    Взагалі, у нас в Україні одні з найкращих спеціалістів у світі. Вони це демонструють результатами своїх вихованців, наприклад, досягнення Ломаченко. Багато в чому це заслуга його батька, як тренера. Зараз в Америці спортсмени хочуть тренуватись у Ломаченко-старшого.
-    Тайсон Ф’юрі зав’язав з наркотиками та зробив гучну заяву — він хоче побити рекорд по захисту титулів Чи є в нього шанси?
-    Все можливо. У нього є хороші дані і при великій працьовитості та самовіддачі результати досягаються.

Бокс такий вид спорту, де можливо все.


-    Усік чи Гасієв?
-    Напевне, Усік, на мою думку, він більш технічний та різносторонній.
-    Чому Ломаченко так важко знайти собі суперника?
-    Тому що на даний момент він на голову вищий за всіх своїх суперників. Не всі хочуть з ним виходити у ринг, адже це може покласти хрест на їхній кар’єрі. Один відомий американський спеціаліст у світі боксу, сказав що Ломаченко потрібно битись з тваринами. Маючи на увазі, що людям не під силу подолати його у ринзі.
-    Нещодавно помилка ФФУ призвела до страшних наслідків — U-17 не поїхала на чемпіонат Європи, через гравців на дискваліфікації у стартовому складі. Як справи у федерації боксу України?
-    Цілком нормально. Звичайно є свої нюанси, але команди їздять. Я вважаю, що цей вид спорту, зараз дуже стрімко розвивається в Україні.

Наші хлопці представляють Україну по всьому світу.


-    Які у федерації плани на майбутнє?
-     Амбіційні. Плануємо поїхати на Олімпіаду, зовсім скоро ще один чемпіонат Європи і так далі. Стараємось розвиватись. Наприклад, нещодавно проходив турнір у Хотині, в якому брали участь 165 спортсменів — це все одно, що чемпіонат України. Бокс у нас розвивається, хлопці йдуть займатись, завдяки рекламі та таким хлопцям, як Степан.

Діти хочуть займатись.

 


-    Чим компенсується інфраструктурна відсталість від інших країн?(слово взяв Степан Грекул)


-    Тренерська робота і не дуже хороше життя. Всі хочуть заробляти гроші, дивлячись на професіоналів, які заробляють нормальні гроші. Спортсмени працюють над собою, щоб досягти своїх цілей. Фізично та розумово розвиваються, для боксу важливі всі складові.
-    Тобто погані умови мотивують спортсменів?
-    Звісно!
-    А чому у футболі такого немає?
-    Не знаю, я не футболіст, - з посмішкою на обличчі відповідав Степан.
-    У футболі можна «профілонити», там 11 людей, м’яч штовхнув і побіг собі. Там менше індивідуальної відповідальності, адже футбол — це командна гра, - продовжив Володимир Загурський.

 

Коли ми домовлялись з Володимиром Загурським по телефону про зустріч, він зауважив, що готовий до будь-яких питань. Отож, саме час провести вікторину і перевірити знання наших співрозмовників.


-    Що повинен робити боксер по команді «брейк»?
-    Крок назад.
-    Колір частини рукавички, якою можна наносити удар?
-    Білий.
-    Ким був написаний перший кодекс боксерських законів? ( Степан засміявся, а його тренер та голова федерації задумались)
Ніхто з присутніх не зміг сказати правильну відповідь. Правильна відповідь: Джеймс Браун. Тренер — Іван Собко був близьким до розгадки.
-    Скільки раундів у любительському боксі?
-    Три.
-    Як називають людину, яка допомагає боксеру між раундами?
-    Секундант.
-    Де відбувся перший чемпіонат світу з боксу?
Ніхто з присутніх не зміг сказати правильну відповідь. Правильна відповідь: Гавана, Куба. 
-    Хто з цих боксерів не зустрівся з обома братами Кличко?
1.    Сем Пітер;
2.    Коррі Сандерс;
3.    Хасім Рахман;
4.    Кріс Берд;
Володимир Загурський, вибрав третій варіант і був неправий, адже Сем Пітер не зустрічався з обама братами Кличко.
-    Назвіть боксера, який став чемпіоном світу вже в третьому бою на професійному ринзі , тим самим повторив рекорд тайця Мансуріна.
-    Ломаченко, - в один голос сказали всі гості нашої розмови.

 

На цьому наша розмова закінчилась, але попереду Степана Грекула чекає інший  бій. Як сказав на прес-конференції Володимир Загурський, має на меті «вибити» квартиру для чемпіона, але влада не зраджує своїм традиціям і продовжує грати у м’яча. Голова федерації боксу звертався до всіх інстанцій і вони вивели його на Фищука, який відхрестився від цього. Голова обласної державної адміністрації перевів стрілки на іншу людину, якщо говорити по-футбольному, то це була діагональна передача. Легше виграти чемпіонат Європи, ніж пробитись через пекло української бюрократичної машини. 
 

Олександр Лукач     215


Новини по темі:avatar