04.05.2018, 12:15

Сергій Ізосімов:"Цей рік ми пашемо, а наступного року хочемо втілити нашу мрію."

Сергій Ізосімов:"Цей рік ми пашемо, а наступного року хочемо втілити нашу мрію."
Сергій Ізосімов:"Цей рік ми пашемо, а наступного року хочемо втілити нашу мрію."

Нещодавно у місті Почефстром (Південна Африка) проходив чемпіонат світу з жиму лежачи. Національну збірну України представляли всього 16 спортсменів та 5 тренерів, що значно відрізнялось від кількісного складу інших команд. Наприклад, у складі збірних Росії та Казахстану до Південної Африки приїхали сорок спортсменів. Наші спортсмени брали якістю, а не кількістю і цього виявилось достатньо аби посісти третє загальнокомандне місце серед жінок, чоловіків і юніорів.

На рахунку збірної України з пауерліфтингу 13 медалей: серед них дві золоті, сім срібних і чотири бронзові. Змагання проходили в екіпіровці: жимова майка, пояс, кистьовики.

«Політикан» завітав до срібного призера чемпіонату світу серед «юніорів» (до 120 кг) — Юрія Монастирського та його тренера Ізосімова Сергія Анатолійовича.

- Якою була кількість учасників та атмосфера на змаганнях?

- Учасників було біля двохсот. Атмосфера дуже цікава, дуже багато представників з різних країн світу. Змагання були насиченими і нудьгувати не доводилось, поділився Юрій.

- Хто з іноземних спортсменів вразив більш за все?

- Японці. Вони виступили дуже вдало, вперше посівши перше загальнокомандне місце серед чоловіків. Спортсмени з цієї країни завжди були сильні у цій дисципліні, але не завжди приїжджали у повному складі. Цього разу на чемпіонаті були присутні усі легенди японської збірної.

- Як проходив сам процес змагань?

- На розминці, щось не пішло і на перший підхід взяли 242.5 кілограми, на другий 250 кілограмів, але на змаганнях йде боротьба за медалі, а не за нормативи. Рівнялись на поляка, який другим замовив 255, але не жме перший підхід. Вперся і не жме другий, ми зрозуміли, що виграємо п’ять кілограмів і вирішили взяти 275, їхали за міжнародником, але зовсім трохи не вистачило. Добре розігрався, залишило лише довести, але не зміг.

- Як проходить підготовка до змагання?

- Тренуюсь шість днів на тиждень постійно незалежно від змагань, раціон, режим. Єдиний прорахунок стосується того, що «горіти» почав тут, до змагань.

Варто відзначити, що це перші серйозні змагання Юрія Монастирського, тому хвилювання далося взнаки. Старший тренер чоловічої збірної сказав, що для першого разу він продемонстрував чудовий результат.

- Що найбільше запам’яталось на змаганнях?

- Єдність колективу, дружність та підтримка. Якщо чесно, то навіть не очікував такого. Відчувалась підтримка залу.

- Були присутні наші вболівальники?

- Наша збірна була, але приїхало декілька людей з України, щоб підтримати. Цікаво вийшло. Кричали так, що стіни тремтіли. Коли наші на п’єдестал виходили, то одразу крики: «Слава Україні!», гімн співали, пісні народні. Емоції незабутні, словами не передати. – перехопив слово Сергій Ізосімов.

Він також дав свій коментар з приводу змагань:

- Збірна України показала високі результати, достойний виступ. Змагання проходили у всіх вагових категоріях. Наші спортсмени бились до останнього, навіть на рівні світових рекордів. У ваговій категорії до 105 кілограм три спортсеми встановили сім рекордів світу. Бетяр Володимир пожав 342.5 кілограми, що є світовим рекордом. Також вразив виступ молодого юніора, який виступав серед дорослих — Мусієнко Костянтин у ваговій категорії до 83 кілограмів пожав 302.5 кілограми, що також є рекордом світу серед юніорів. – з гордістю казав тренер.

- Дуже шкода нашу спортсменку Тетяну Білоусову. Так вийшло, що вона травмувалась на розминці і з травмою руки боролась за третє місце. Вирішальний підхід 182.5 кілограми. Якщо б пожала, то зайняла би третє місце, але не зарахували два до одного. Вона сильно плакала, але через два тижні  чемпіонат Світу у Фінляндії, де будемо боротись за перше місце. – натхненно завершив Сергій Анатолійович.

- Чи були питання до суддівства?

- Особливих претензій немає, більше за все звертали увагу на відрив тазу, але тут також все залежить від судді. Один зараховує, а інший — ні. Також були дуже великі паузи.

- Росіяни полюбляють питати: «шо там у хохлов», а як там москалі?

- Я й так для них сепаратист, тому кажу, як є. Зі сторони було дуже негарно, знаєте, люди сильно напиваються, коли близько тридцяти країн ведуть себе нормально — росіяни, як завжди. Був момент, коли спортсмени після виступу напились і падали. Ми разом з Казахстаном встали і пішли, тому що дивитись на це жахливо. З ними особливо не вітались, холодні відносини. Люди у XXI столітті думають, що літають ракети і розповідають, як це круто, що вони найкрутіші. Це спортсмени та тренери між собою спілкуються. Кульмінацією всього була бійка між собою, викликали поліцію… Загалом, як завжди.

Також Сергій Анатолійович відзначив збірну Казахстану, яка зайняла у всіх дисципліна друге загальнокомандне місце. Як йому розповів старший тренер збірної Казахстану такі результати є наслідком політичних мотивів держави. Мета федерації полягає в тому, щоб слово «Казахстан» лунало у світі:

« Там у країні реально люди сльози ллють, переживають, тобто емоції неймовірні», - зауважив Сергій Ізосімов.

З таким підходом до справи одразу зрозуміло, що фінансові нагороди для спортсменів-переможців у Казахстані на порядок вищі, ніж у нас.

- Які у вас плани на майбутнє?

- Цей рік ми пашемо, а наступного року хочемо втілити нашу мрію — все ж таки виграти чемпіонат Світу серед юніорів.  Після цього вже перейдемо на дорослий рівень, Юрі тільки двадцять один рік, у нас багато часу. Націлені на рекорд Євгенія Васильєва серед юніорів — 280 кілограмів у екіпіровці. Щодо найближчих змагань, то з 912 жовтня їдемо у Люксембург  на чемпіонат Європи у екіпіровці, де спробуємо виконати норматив майстра спорту міжнародного класу. Будемо намагатись під кінець року виходити на 300 кілограмів.

Окремої уваги заслуговують спортсмени : Тетяна Білоусова та Євгеній Васильєв, які родом з Криму, але через свої переконання відмовились виступати за збірну Російської Федерації та переїхали у Чернівці і представляють збірну України, та ще й як (обидва спортсмени майстри спорту міжнародного класу)! Патріоти своєї держави заслуговують поваги, а Євгенію Васильєву бажаємо скоріше відновитись від травми і надалі представляти Україну по всьому світу.

Також Ізосімов Сергій Анатолійович та Юрій Монастирський висловлюють слова подяки:

Міністру спорту та молоді України — Жданову Ігорю Олександровичу;

Президенту федерації пауерліфтингу України — Базаєву Сіражутдіну Гаджірамазановичу;

Начальнику управління молоді та спорту обласної державної адміністрації — Вітовському Богдану Івановичу

Сергій Анатолійович, зауважив, що: « Такого фінансування, яке виділив Сіражутдін Гаджірамазанович, не було. За останні п’ять років робота федерації та міністерства високо оцінюється. Нещодавно Солов’єва Лариса отримала від мера Києва квартиру, як найкраща спортсменка Всесвітніх Ігор, а Чернівецька федерація є найкращою серед неолімпійських дисциплін у країні. »

Наша розмова закінчена, але шлях Юрія Монастирського та його тренера Ізосімова Сергія Анатолійовича — продовжується. Сподіваємось, що на цьому звершення чернівецького богатиря не закінчяться і невдовзі він виконає норматив майстра спорту міжнародного класу, а там і заслужений не за горами.

 

      206


Новини по темі:avatar