04.05.2018, 09:22

Андрій Карелов: "Хотів добре виглядати, мати нормальне життя та бути впевненим у собі."

Андрій Карелов: "Хотів добре виглядати, мати нормальне життя та бути впевненим у собі."
Андрій Карелов: "Хотів добре виглядати, мати нормальне життя та бути впевненим у собі."

Якщо ви побачите Андрія Карелова на вулиці ви обов’язково звернете увагу на цього хлопця, але справа не у його руці, а в прихованій енергії і бажанні довести всім, що він може бути на рівних і навіть краще. Андрій Карелов, народився в Україні, але переїхав у Грецію, там він грав у футбол і мав багато друзів, але доля вирішила, що час повертатись додому. І ось вже чотири роки Андрій живе у Чернівцях, досить непогано говорить українською мовою та «тягає залізо». Без жодних сумнівів хлопець кидається у бій і ображається коли ви пропонуєте допомогти йому покласти гриф на стійку, адже він сам може це зробити.

- Мене звати, Андрій Карелов. Мені двадцять три роки і ми (ред. тренер — Лупашку Валерій Драгошевич) займаємось пауерліфтингом, десь п’ять місяців, - трохи сором’язливо починає свою сповідь Андрій.

- Чому вирішив займатись у залі та хто порадив дисципліну жим лежачи?

- Хотів добре виглядати, мати нормальне життя та бути впевненим у собі. Сам шукав зал, спочатку прогадав, тому що нічого не пояснювали, а просто вказували на снаряд, але потім знайшов комфортне місце, де мене прийняли, як свого. Там мені і порадили спробувати жим лежачи.

Тренер Андрія коментує цю ситуацію так:

- Спочатку його тренував інший тренер, але він захворів і попросив мене займатись з ним. Я намагався зробити йому спеціальні засоби, щоб Андрій міг, хоча б робити вправи на спину обома руками. Згодом мене осяяла думка і я сказав йому: «Слухай, через півроку чемпіонат Чернівецької області з пауерліфтингу, може спробуємо?». З цього моменту ми активно займаємось трьома вправами: присідання, станова тяга, жим лежачи.

- Який прогрес на даному етапі занять?

- Все починалось з техніки виконання. Андрій не міг випрямити спину під час присідань з вагою, але я на власному прикладі продемонстрував, як це робити з однією рукою. Стосовно ваги, то прийшов він «пустий» (ред. пустий гриф — 20 кілограм). На області розраховуємо мінімум на сорок кілограмів жим лежачи та по сто кілограмів на присідання та станову тягу (ред. виходячи з прогнозів тренера, Андрій може навіть виконати перший розряд у ваговій категорії до 74 кілограмів серед чоловіків!)

Далі знову спілкуємось з Андрієм Кареловим:

- Що тобі найбільше подобається у цьому спорті?

- Я це роблю з однією рукою. Я відчуваю, що став сильніше.

- Скільки днів у тиждень ти ходиш у зал?

- Три рази на тиждень, займаюсь по дві години, але багато часу займає відпочинок та розминка.

- Які плани на майбутнє? Чи є бажання перейти до параолімпійських дисциплін, наприклад метання ядра?

- Я тільки за! Я йому сказав, що, можливо, хтось тебе побачить та захоче з тобою продовжувати займатись, але я далі не можу, - випалив тренер Андрія  з смутком та надією одночасно.

Сам Андрій не визначився із своїми вподобаннями, але за параолімпійськими спортсменами спостерігав і хотів би спробувати себе у цих дисциплінах.

- Моя ціль його підготувати, щоб його хтось побачив. Коли він прийшов у зал він проходив повз і не вітався зі мною. Я йому сказав : «Це що таке?!», а він відповідає: «Можливо вам не зручно…». Зрозумівши ситуацію одразу прояснив перше правило залу — зайшов і одразу з усіма привітався і байдуже, що руки немає. За рахунок залу в Андрія потрохи зникають комплекси, які викликані його незначною вадою, - продовжив Валерій Лупашку.

- Як пройшла адаптація до України, дражнили тут?, - звертаємось до Андрія.

- Тільки минулого року вивчив українську мову. У Греції вчив англійську та французьку. Щодо цькування, то це всюди буває, але в обличчя ніхто нічого не каже. Є друзі в коледжі, але у Греції гуляв кожного дня.

Окремо, хотів би підкреслити близькість тренера та Андрія, вони наче батько та син! Не буду сіяти красномовними епітетами, просто наведу слова Валерія Лупашку:

- Він хоче мені зробити, щось приємне і носить хотдоги. Я кажу, що це класна штука, але я таке не часто їм. Я зрозумів, що він більше по їдальням і почав готувати йому їжу. Сьогодні плов зварив і на два-три дні йому вистачить. Він каже: «Ви ще можете мені приготувати щось?», а я одразу диктую йому список інгредієнтів і ми пішли зробили французькі котлети. Андрій собі тільки макарони зварив, підігрів котлети і все добре.

Отож, світ не без добрих людей і завжди є люди, які підуть вам на зустріч та допоможуть. Валерій Лупашку та Андрій Карелов разом йдуть до своєї мети, як батько і син.  Історія Андрія це не тільки прояв людської небайдужості. Андрій Карелов — це непереборний дух, нестримна воля, безкрайня наснага та працьовитість!

«Політикан» запрошує всіх 12-13 травня прийти на чемпіонат Чернівецької області з пауерліфтингу підтримати, отримати шалену мотивацію та подивитись, на що здатний цей непробивний хлопець.

А наостанок, декілька кадрів з тренування Андрія.     283


Новини по темі:avatar