16.05.2018, 12:31

Жителі Донбасу хочуть, щоб території повернулися Україні, - Волкер

Жителі Донбасу хочуть, щоб території повернулися Україні, - Волкер
Жителі Донбасу хочуть, щоб території повернулися Україні, - Волкер

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер відвідав східні регіони України.

Американський чиновник зазначив, що російськомовні мешканці, з якими він зустрічався, хочуть, щоб Донбас повернули Україні, повідомляє «Голос Америки».

«Цікаво, що вони все спілкувалися російською. Це, очевидно, етнічні росіяни. Все проживають тут і всі говорять, що найважливіше - це світ і що територію необхідно повернути Україну. Вони про це дуже чітко заявляли. Коли ми чуємо від російської влади, що російськомовне населення налаштована проти України, відчуває загрозу, що це - етнічний конфлікт, - все це, очевидно, не так », - заявив Курт Волкер.

Говорячи про шляхи вирішення конфлікту в східних регіонах України, спецпредставник Держдепу заявив про потужний консенсусі в Україні, а також в США і ЄС, де Франція і Німеччина залучені в переговори в нормандському форматі: «Все погоджуються, що ми хочемо побачити світ і припинення вогню, а також втілення Мінських домовленостей, за якими Росія повинна забрати свої сили, створивши можливості для політичного врегулювання і повернення територій України ».

За його словами, вже давно обговорюється ідея введення на окуповані РФ території миротворчих сил в рамках мандата ООН. «Після відходу російських сил, розпуску народних республік, безпеку і контроль над територіями забезпечували б сили з міжнародним мандатом, які також дозволили б втілити політичні заходи, передбачені Мінську домовленостями. Наприклад, що вибори повинні проходити в безпечному середовищі. Є консенсус по шляху вперед. Таку пропозицію висувалося Росії, ми обговорювали це з російськими і це дійсно залежить від президента Путіна і російської стратегії », - додав Курт Волкер.     98


Новини по темі:avatar