18.04.2018, 14:04

Україна має намір подати позов до ЄСПЛ про порушення прав політв'язнів в Росії

Україна має намір подати позов до ЄСПЛ про порушення прав політв'язнів в Росії
Україна має намір подати позов до ЄСПЛ про порушення прав політв'язнів в Росії

Україна має намір в цього року подати до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) позов про порушення прав українських політв'язнів в Росії.

Про це в інтерв'ю "Українським новинам" повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.

За його словами, на розгляді ЄСПЛ знаходяться 5 позовів "Україна проти Росії", і Мін'юст планує подати ще кілька.

При цьому Ліщина відмовився розкривати суть позовів і їх тематику.

"Насправді, у нас в цьому році вже заплановано не тільки 6-й, але кілька інших позовів. Але подробиці про них ми поки не розкриваємо, оскільки зараз в процесі активного збору інформації і розкривати зміст планованих позовів поки рано. Що вже може бути озвучено - це робота над 6-м позовом - він стосується українських політв'язнів. Зараз ми збираємо інформацію, формуємо заяву ", - повідомив чиновник.

У той же час, Ліщина розповів про тих позовах, які вже знаходяться на розгляді суду. Так, з 5 вже поданих справ, 2 справи стосуються порушення прав людини в Криму, а саме порушень в ході анексії в 2014 році і порушень після цього в 2015-16 роках; ще 2 справи стосуються Донбасу, теж окремо порушення 2014-го року і наступних 2015-16 років.

А 5-та справа стосується вивозу дітей, яких вивезли з окупованих територій до Росії, а потім, повернули, але заяву до ЄСПЛ вже було подано. Ліщина також розповів про хід розгляду цих справ Європейським судом і про те, хто представляє інтереси України. За словами заступника міністра, в минулому році Україна передала два пакети документів, що стосуються подій в Криму в 2014 році, за першими двома позовами.

"Також у 2017 році ми взяли в команду англійської барристера (адвокати найвищого рангу в Великобританії. - ред.) Бена Еммерсон, королівського адвоката. Він фахівець саме в питаннях порушення прав людини під час збройних конфліктів", - повідомив Ліщина, зазначивши, що за послуги двох юристів юриста наша країна заплатила близько 140 тис. доларів.

Заступник міністра також підкреслив, що рішення найняти Еммерсон було продиктовано тим, що цей адвокат спеціалізується на справах про збройні конфлікти, зокрема проти РФ, а також представляв інтереси родини отруєного в Лондоні російського розвідника Олександра Литвиненка.      306


Новини по темі:avatar