07.06.2018, 13:39

Кольченко припинив голодування

Кольченко припинив голодування
Кольченко припинив голодування

Український активіст Олександр Кольченко, утримуваний в російській колонії, припинив голодування. Про це він повідомив в листі, який опублікував в Facebook адвокат Андрій Лепехин.

"Я переоцінив свої сили - виявився занадто слабкий. Тому я вирішив припинити голодування. В іншому випадку я піддав би своє здоров'я невиправданого ризику", - написав Кольченко.

За словами Лепехіна, за час голодовки вага українця знизився до 54 кг.

"З його слів, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодовки його вага знизилася до 54 кг. Сьогодні його за медичними показаннями збиралися переводити із санчастини колонії, де він перебував протягом голодування, в тюремну лікарню ", - повідомив юрист.


У травні 2014 року в Сімферополі були заарештовані четверо проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олег Сенцов і Кольченко. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними в підготовці терактів в Криму і підпалі офісів двох партій в Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і отримали по сім років в'язниці. Пізніше Афанасьєв відмовився від своїх попередніх свідчень і заявив, що дав їх під тортурами. 14 червня 2016 року його повернули в Україну.

Режисер Сенцов в 2015 році був засуджений до 20 років позбавлення волі, Кольченко - до 10 років. Верховний суд Росії відмовився розглядати касацію на їх вироки. Свою вину Сенцов і Кольченко не визнають.
 
     301


Новини по темі:avatar