24.05.2018, 18:59

Фонд "Демократичні ініціативи" провів чергове опитування експертів в річницю президентства Петра Порошенка

Фонд "Демократичні ініціативи" провів чергове опитування експертів в річницю президентства Петра Порошенка
Фонд "Демократичні ініціативи" провів чергове опитування експертів в річницю президентства Петра Порошенка

Відсутність прогресу в боротьбі з корупцією і блокування процесу створення спеціалізованого антикорупційного суду - ключові невдачі президента Петра Порошенка за четвертий рік його діяльності, свідчать дані експертного опитування фонду "Демократичні ініціативи".

Поряд з цим експерти зарахували до серйозних невдач повільний темп втілення реформ і неефективність деяких вже реалізованих реформ (медичної, податкової, пенсійної), а також вимога про е-декларуванні антикорупційних активістів та неурядових організацій.

Основним завданням для президента у внутрішній сфері, на думку експертів, має бути ініціювання виборчої реформи в Україні.

Експерти також порадили президенту здійснювати реальну боротьбу з корупцією, завершити судову реформу і сприяти створенню спеціалізованого антикорупційного суду.

На зовнішній арені Порошенко, на думку експертів, необхідно перш за все поглиблювати співпрацю з ЄС і забезпечувати виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Серед зовнішньополітичних пріоритетів експерти наголосили також на необхідності активізувати співпрацю з НАТО і поглиблювати співпрацю зі Сполученими Штатами.

Фонд "Демократичні ініціативи" 16-23 травня 2018 року провело експертне опитування "Четвертий рік президента Петра Порошенка".

Опитування мало на меті з'ясувати думки експертів щодо основних досягнень та невдач Порошенко протягом четвертого року його каденції і узагальнити рекомендації експертів щодо його наступних кроків. Всього було опитано 55 експертів.


Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи", проведеного серед 55 провідних політичних експертів, в 2018 році більшість експертів (32) вважають, що, швидше за все, президент Петро Порошенко не буде обраний на другий термін, але певні шанси у нього є.

У той же час майже третина експертів (16) схиляються до того, що Порошенко буде переобраний на другий президентський термін, але мають сумніви щодо цього.

Тільки шість експертів абсолютно впевнені в тому, що Порошенко президентом вже не буде.     373


Новини по темі:avatar