30.05.2018, 15:35

ЄС розраховує на швидке та прозоре розслідування вбивства Бабченка

ЄС розраховує на швидке та прозоре розслідування вбивства Бабченка
ЄС розраховує на швидке та прозоре розслідування вбивства Бабченка

Європейський Союз розраховує на проведення швидкого та прозорого розслідування і притягнення до відповідальності винних у вбивстві російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка.

Про це йдеться у заяві  речника ЄС, розміщеній на сайті Європейської служби зовнішньої дії.

"Європейський Союз висловлює щирі співчуття родині, друзям та колегам журналіста Аркадія Бабченка, якого вбили в його домі в Києві 29 травня" - йдеться у заяві.

"Кожного разу, коли голос свободи насильно придушують, зростає загроза послаблення наших суспільств, підриву наших демократій. Найкращий шлях вшанувати пам’ять Аркадія Бабченка, його роботу та рішуче протидіяти будь-яким спробам поставити під загрозу наші спільні основні права - це швидке та прозоре розслідування, яке притягне винних у цьому злочині, до відповідальності" - наголосили в ЄС.

В ЄС також висловили солідарність з журналістами і пообіцяли і надалі працювати над тим, щоб захистити їх і їхню роботу.

29 травня в російського журналіста Аркадія Бабченка стріляли в його будинку у Києві. Від отриманих поранень він помер у кареті швидкої допомоги.

Аркадій Бабченко – російський журналіст, блогер. Відкрито критикував путінський режим. Після початку переслідувань у Росії переїхав на проживання до Праги, згодом – до України.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що зростання кількості нападів на журналістів у Європі становить загрозу для демократії.     326


Новини по темі:avatar