29.05.2018, 15:10

Депозити в гривні можуть продовжити дешевшати, - опитування банкірів

Депозити в гривні можуть продовжити дешевшати, - опитування банкірів
Депозити в гривні можуть продовжити дешевшати, - опитування банкірів

Депозитні ставки в гривні можуть продовжити тренд на зниження, вважають банкіри.

Заступник голови правління банку "Кредит Дніпро" Андрій Мойсеєнко вважає, що при збереженні політичної і макроекономічної стабільності ставки по депозитах можуть знизитися в поточному році на 1-1,5 п.п.

"При відсутності економічних і політичних шоків курс на подальше зниження ставок на 1-1,5 п.п. продовжиться, що не стане перешкодою для приросту портфеля, а темпи приросту будуть залежати від рівня інфляційних очікувань, курсової стабільності, загальних споживчих настроїв, довіри до банківської системи ", - сказав банкір.

При цьому Мойсеєнко додав, що економічно обґрунтованим є відповідність прибутковості річного депозиту в гривні рівню інфляції.

"Інфляція сповільнилась із 14,1% в січні до 13,1% в квітні, НБУ прогнозує її подальше уповільнення до 8,9% в кінці 2018 року. Отже, запас для подальшого зниження вартості залучених ресурсів у банків є - на 1-1 , 5 п.п., але чи буде він реалізований, залежить від комбінації політичних, економічних і монетарних чинників ", - уточнив банкір.

Директор департаменту по продуктам роздрібного бізнесу ПУМБ Дмитро Поліщук вважає, що зниження ставок по депозитах до кінця року складе 0,5% -1 п.п. в гривні і до 0,5 п.п. в іноземній валюті.

"Літо зазвичай є сезоном низької ділової активності. Відповідно до вересня поточного року ми не очікуємо істотних змін в існуючій на сьогодні прибутковості депозитних продуктів банків. При цьому допускаємо продовження тренда зниження прибутковості депозитних продуктів вже в IV кварталі поточного року в середньому на 0,5 1% в гривні і до 0,5% в іноземній валюті ", - сказав він.

Як повідомив Поліщук, в цілому по ринку середня ринкова прибутковість роздрібних депозитних продуктів банків у гривні з початку року знизилася на 0,1-0,2 п.п., валютних - на 0,2-0,4 п.п.

"Директор департаменту розвитку банківських продуктів" Ідея Банк "Сергій Міщенко вважає, що якщо облікова ставка збережеться на нинішньому рівні 17%, то основна частина банків не буде знижувати ставки за депозитами в національній валюті.

"Якщо облікова ставка НБУ не буде змінюватися в меншу сторону, то і основна частина банків не буде знижувати ставки за депозитами в національній валюті. Також до вересня можливе сезонне підвищення курсу долара, що в свою чергу зменшить ймовірність зниження депозитних ставок в національній валюті", - сказав Міщенко.

Разом з тим, голова правління "РВС Банку" Владислав Кравець вважає, що депозитні ставки в гривні восени можуть навіть зрости - на 1,5 п.п.

"Підвищився попит на офердрафти і на кредити для поповнення обігових коштів терміном до року, що може підштовхнути ставки по депозитах в гривні вгору. Ще один сигнал до того, що депозитні ставки можуть рости - збереження облікової ставки на досить високому рівні. З вересня ставки по депозитах в гривні можуть зрости на 1,5 п.п. Якщо програма з МВФ не буде відновлено, то ставки за валютними депозитами, які вже, здавалося б, намацали дно, можуть почати рости. Депозитні ставки в доларах можуть збільшитися на 2 п. п. - до 6% річних, в євро - н 1,5 п.п., до 4,5% річних ", - прогнозує банкір.

Згідно з українським індексом за депозитами фізосіб, процентні ставки по тримісячних депозитах в гривні в період з 3 січня по 25 травня знизилися до 13,44% з 13,57%, за річними гривневими депозитами - до 14,15% з 14,33%, за річними депозитами у доларах - до 3,44% з 3,68%, в євро - до 2,07% з 2,58% річних.Джерело: Інтерфакс-Україна
     353


Новини по темі:avatar