29.06.2018, 16:24

Бувший АТОвець, голова ОТГ дозволяє своєму заступнику і по сумісництву родичу порушувати спокій до 3-ї ночі.

Бувший АТОвець, голова ОТГ дозволяє своєму заступнику і по сумісництву родичу порушувати спокій до 3-ї ночі.
Бувший АТОвець, голова ОТГ дозволяє своєму заступнику і по сумісництву родичу порушувати спокій до 3-ї ночі.

Про це повідомляють жителі с. Рукшин, що на Хотинщині. Селяни написали заяву в прокуратуру Чернівецької області, так як Хотинська РВ національної поліції нічим зарадити не може. Та в прокуратурі заяву не прийняли, порадили звернутись в обласне управління Нацполіції. В поліції ж сказали, що таку заяву приймати теж не будуть, але повідомили, що можна звернутись в антикорупційне бюро. Куди наразі йти та що робити - селяни не знають. Кажуть, що вже зневірилися.

Дружина заступника голови Рукшинської територіальної громади Валерія Мариняка - власниця ресторанного бізнесу, заклад знаходиться в самісінькому центрі села. В ньому проводять святкові події як самі селяни, так і жителі сусідніх сіл, адже таких закладів в Хотинському районі є не багато. Сусіди розповідають, що звукоізоляції в ресторані немає, тому щоночі вони змушені потерпати від шуму, галасу та музики. Інколи колонки виносять на вулицю, тоді вже не спить все село. Прохання не вмикати гучну музику не дають ніяких результатів, як і звернення до голови Рукшинської ОТГ Олега Горбатюка. Крім того, представники правоохоронних органів, приїхавши на черговий виклик, повідомили, що у власників закладу є дозвіл шуміти до 3:00 ночі, і видав його місцевий виконком. Вони були свідками того, що порушується тиша, та сказали, що більше своїх можливостей зробити не можуть.

Селяни не знали, куди звернутись, тому вирішили написати заяву в Чернівецьку обласну прокуратуру. Там повідомили, що такими справами не займаються, тому порадили написати заяву генералу Анатолію Дмитрієву, начальнику обласного управління Нацполіції. В поліції ж сказали написати заяву в Антикорупційне бюро, та повідомили, що дозвіл відібрати може той, хто його давав. 

«В мене двоє малих дітей! Як думаєте, є сили це терпіти? А музика гримить до 3:00 - це в кращому випадку, зазвичай не спимо до 5:00 ранку!» - розповідає сусідка. 

«Ми старі люди, і так сон не спокійний, а тут ще ця музика, галас, крики... Коли це припиниться? Не думаю, що ми доживемо до того часу» - скаржаться бабусі.

«Скільки ми просили, скільки поліцію викликали... І як думаєте? Приїхав поліцейський, сказав, що набрид йому вже цей Рукшин, а потім щей додав, що власникам видали дозвіл, який дає право порушувати тишу до 3-Ї ночі. Хіба існує такий? На питання «хто дав дозвіл» відповів «Виконком» - скаржиться жінка, що живе по сусідству із закладом.

«Вони розповідають, що в них зв’язки з Бурбаком, тому ніхто нічого зробити їм не зможе. Ми чекаємо наступних виборів, але це ж ще скільки часу чекати треба... та й чи зміниться щось?»- розповідає сусідка.

Попередні представники влади, а зокрема і колишній голова просто розводили руками та просили селян терпіти, бо начебто вдіяти з цим ніхто нічого не може. Нинішній голова об’єднаної територіальної Рукшинської громади Олег Горбатюк і взагалі перебуває з власниками закладу в родинних зв’язках. Тому Валерій Мариняк, заступник голови Рукшинської ОТГ чхає на спокій людей, бо головне для нього - сімейний бізнес, що належить його дружині.

Із сумом на очах селяни розповідають, що їм прикро за бездіяльність пана Олега. Того, хто був в АТО та захищав кожного, ризикуючи своїм життям. Того, хто як ніхто повинен знати, що країна потребує кардинальних змін, і починати потрібно з маленького. Того, хто бачив ще сотні таких самих захисників в окопах, які вірили, що віддають найцінніше не дарма. Бачив там смерть, значить мав би знати, за що вмирали та продовжують гинути його побратими. Саме на нього, на Олега Васильовича селяни покладали великі надії. Та напевно вислів про те, що влада міняє людей, таки правдивий. 

І замість того, аби продовжувати захищати людей тут, в тилу, Олег Горбатюк дозволяє своїм родичам породжувати беззаконня та хаос.

      2067


avatar