26.02.2018, 12:37

Децентралізація влади та обіцянки народних депутатів

Децентралізація влади та обіцянки народних депутатів
Децентралізація влади та обіцянки народних депутатів

Відоме видання «Слово і Діло» проаналізувало обіцянки народних обранців стосовно децентралізації влади. 

Так, в статті йде мова про те, що четверо мажоритарників, які є в Чернівецькій області, давали громаді обіцянки, які стосуються цієї теми. Ці заяви озвучувалися на потязі двох років, з 2014 по 2016 роки. 

Балотуючись на парламентських виборах 2014 року, Микола Федорук пообіцяв сприяти проведенню децентралізації та розвитку місцевого самоврядування. Коли Верховна Рада розглядала законопроекти "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад" Федорук голосував "за".

У 2016 році фракція "Народного фронту", як і обіцяв народний депутат, підтримала законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)" і "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)".

Успішно впорався зі своєю обіцянкою заснувати для громадян відкритий доступ до даних про доходи та витрати бюджетів Григорій Тіміш. У 2015 році він підтримав відповідний проект закону. Однак депутат, незважаючи на обіцянку, не проголосував за законопроекти, які дозволили б розпочати процес фінансової децентралізації в Україні.

Іван Рибак та Максим Бурбак ще в процесі виконання своїх обіцянок. Цікаво, що обіцянки Бурбака з приводу децентралізації не належать до компетенції нардепа. Незважаючи на це, лідер фракції "Народного фронту" минулого року запевнив, що буде створена Перебиковецька об'єднана громада, а в Чернівцях передадуть у власність територіальної громади другу нитку газопроводу.Джерело: https://www.slovoidilo.ua
     177


Коментарів (1):
avatar
1 pylypoks • 14:51, 27.02.2018
Ви вказали невірне джерело інформації, треба Слово і Діло https://www.slovoidilo.ua
avatar