22.08.2018, 15:55

Бурбак звинуватив Куліша у відставці Каспрука

Бурбак звинуватив Куліша у відставці Каспрука
Бурбак звинуватив Куліша у відставці Каспрука

Те, що зараз демонструє політсила, котру з тріском виставили з Ратуші, пощербивши австрійські двері, для українців – не нове. Наш мудрий народ придумав безліч ідіом щодо таких ідіотизмів: “Перекладати з слабої голови на здорову”, “Хто винен? – Невістка”, “Без вини винуватий”, “Скільки вовка не годуй, а в ішака – довший”. Хоча, пардон, остання народна мудрість не зовсім з цього контексту. Так про що йдеться?

А йдеться про те, що шановний депутат від “Народного фронту” Маским Бурбак звинуватив у провалі своєї політичної сили у Чернівецькій міській раді колишнього заступника голови облдержадміністрації і лідера місцевого БПП – Володимира Куліша.

Толерантний Куліш – зручна кандидатура для огульних звинувачень, але він не єдиний, кого це зачепило. Так що інкримінує Бурбак Кулішу, який пішов зі згаданих посад ще задовго до виганяння “Фронту” з Ратуші, як пса з церкви? Не багато, не мало – скандальну відставку Каспрука. Хоча, навіть, коли той заробляв собі портрет на стіну у першу каденцію, Куліш працював на відстані 250 метрів від Чернівецької міської ради, і до нього ледве долітали акорди “Марічки” з її даху.  Але так, як більше із солідних політиків, а не дрібних кнопкодавів звинуватити нікого, Максим Юрієвич згадав за колишнього очільника співкоаліційної фракції. Мовляв, це Куліш завів у Ратушу “Рідне місто” Василя Продана, налаштував його проти мера Олексія Каспрука, що у результаті спровокувало конфліктну ситуацію з висловленням останньому недовіри більшістю сесійної зали. Класика перекладання зі слабої голови на здорову. Якщо читати між рядками букньюсівської Юркової прози, то слід припустити, що Куліш регулярно налаштовував і самого Каспрука проти депутатського корпусу Ратуші. Їздив з ним по безкінечних відрядженнях у Європу, замісь ремонтувати дороги, і пив на бруденшафт під “Ой, Марічко, чічері”, ще коли трубач не проходив і половини сходинок до даху. Бо саме таке байдуже відношення мера до міської господарки і спровокувало недовіру до нього та відставку. Вона, звичайно, обурила частину чернівчан, бо мер Олексій Павлович – законнообраний, привітний і порядний, інтелігентний і чесний. Як виявилося, цього патронташу на такій посаді – замало. Але свою відставку він оскаржує у судах і може бути поновленим на посаду однозначно. Вплив на судову гілку лідер фракції НФ у Верховній Раді, при такому силовому блокові в руках, точно має. Вислів у  Бурбака – довга рука теж вже став приказкою. Але це подальша діалектика, до якої Куліш теж ніяким боком не причетний. До того ж і фракція БПП у міській раді під час законного заколоту стала на бік усіх Чернівців, навідріз відмовившись брати участь у голосуванні. Тут, до речі, якраз і спрацювала привита однопартійцям Кулішем політична толерантність, і намагання дати місту, що занепадає, хоч якись шанс, рух, альтернативу.

То кого можна звинуватити у тому, що сталося? Якщо бути відвертим – самого Каспрука. Паузу вічно тримати не можна, ламати через коліно віник з багатьма гілками – безперспективно. Хто другий винний? “Народний фронт” – правляча партія Яценюкової вотчини в обіймах Черемоша і Прута. Винен тому, що крім голослівних заяв його лідерів, обіцянок і автодеферамбів, жодної конструктивної дії, спрямованої на розвиток міського господарства, не відбулося. Окрім ремонту деяких гравітонівських приміщень, відкриття там автовокзалу і будівництва дороги до ринку “Добробут” нічого не було зроблено. Та й це – домашня робота, з огляду на прикінечних бенефіціарів. Каспрука поставили на сцену, а за кулісами не виявилося нічого. Глядачі і роззяви швидко розбрелися. Це й зробило відставку мера простою формальністю. Полегшило завдання його опозиції і те, що у ті буремні дні сам Максим Юрієвич – успішний перманентний стабілізатор ситуації, безпечно відпочивав від трудів законотворчих на заморських пляжах. А мав би знати, що Аничка вже просипала олійку. Василь Продан, який матчастину знає добре, все це врахував, і вивів мера з кабінету під білі ручки без шуму і пилу. До речі, Куліш у цей час теж замріяно ловив рибу десь на Дністрі, і дізнався про чернівецьке ГКЧП з сайтів. Як і тепер про свою роль у цій відставці.

Раз так, то Володимир Куліш не тільки впливовий політик, а ще й працюючий на постійній основі сірий Кардинал Чернівецької області у екзилі. Цікаво, що попередньо шишками намагалися закидати нині діючого голову ОДА. Мовляв, це він не стишив революціонерів і кинув Каспрука на поталу. Але зрозумівши, що апелювати до Фищука, це кидати горохом об стіну, а вписати нові звинувачення у його вже сформовану НФ характеристику нікуди, знайшли Куліша. Тим більше, що інкримінувати губернатору події у Ратуші – не комильфо і з інших причин. Все ж таки він соратник Бурбака і ставленик “Народного фронту”, а, крім того, досвідчений апаратник, котрий добре знає законодавство у частині розмежування влад. Що ж Куліш? Вимагатиме сатисфакції, чи дякуватиме за рекламу? Власне, хотів у нього про це спитати. Але секретарка сказала, що на жаль у нього зараз дуже напружений графік. Надійшла купа замовлень щодо зміщення з посад у кількох обласних центрах України нездалих міських голів. Отут, непевно, і придасться зайва вгорі приказка від Василя Бабуха: “Скільки вовка не годуй, а в ішака – довший”. Можна ламати місто й область через коліно довгі роки, привласнюючи на вибів найхлібніші об’єкти і напрямки, не злазити з телеекранів, виголошуючи нескінченні промови і проекти. А дріманеш на пляжі, і все коту під хвіст.  Слизька це штука – влада, як шкірка від кавуна.Джерело: Чернівці Таймс
     367


Новини по темі:avatar