21.05.2019, 20:05

Бурбак президенту України: Ви унеможливите створення коаліції

Бурбак президенту України: Ви унеможливите створення коаліції
Бурбак президенту України: Ви унеможливите створення коаліції

Очільник фракції «Нородний Фронт» у Верховній Раді Максим Бурбак в Facebook написав про розмову з президентом України Володимиром Зеленським. 

Вона стосувалась розпуску парламенту.

«Президент повідомив, що на розпуск парламенту існує запит суспільства. На це я відповів йому, що сто років тому, у 1917-му, також був «запит» на «фабрики — робітникам», «землю - селянам», «ні - війні». Тоді ми заплатили високу ціну за такі «суспільні настрої». Україну окупувала радянська Росія. А потім був Голодомор, великий терор і знищення цвіту нації. Нагадав про це Володимиру Зеленському. Бо не знаю, чи на парах з історії їм про це розповідали», - пише Максим Бурбак.

Він також зазначив, що в Конституції є три підстави для розпуску парламенту, і на сьогодні жодних із них немає. 

«Повідомив Президенту також, що 17 травня, минулої п’ятниці, фракція «Народного фронту» вийшла з парламентської коаліції «Європейська Україна». Голова Верховної Ради оголосив про припинення існування коаліції і початок формування нової. Все відповідно до Конституції. Ми ініціювали початок консультацій про створення нової коаліції, що мають тривати місяць — згідно з законом. Тобто, своїм указом про «розпуск парламенту» Ви, пане Президенте, унеможливите створення коаліції. І насамкінець. Згадали про відставку уряду, про яку заявив Володимир Гройсман. Оскільки Президент вчора вимагав негайної відставки уряду, я нагадав йому, що він мав би запропонувати свою кандидатуру на посаду прем’єра. Відповіді не почув. Мене це дивує. Бо якщо вимагаєш відставки уряду, значить готовий взяти відповідальність на себе і знаєш, як діяти далі» - йдеться у дописі Бурбака. 

Втім він заявив, що до дочасних виборів в парламент його команда готова.     459


avatar