02.07.2018, 07:54

Буковину хочуть зробити найздоровішим регіоном

Буковину хочуть зробити найздоровішим регіоном
Буковину хочуть зробити найздоровішим регіоном

Аналогічно до того, як завдяки комплексним заходам із профілактики захворювань і популяризації здорового способу життя тривалість життя у Фінляндії збільшили на понад десять років, відповідну роботу мають намір провести на Буковині.
 
– 1975 року смертність у Фінляндії була найвищою у Європі. Тож тут узялися впроваджувати проект «Північна Карелія». Роз’яснювальна робота серед населення дала змогу обмежити вживання насичених жирів, збільшити споживання рослинної їжі, популяризувати фізичну активність, підвищити у населення мотивацію бути здоровими. Відтак тривалість життя у фінів зросла з 68 років до 81-го та у 7 разів знизилася смертність від серцево-судинних захворювань! – каже керівник медичного центру «Горицвіт», радник голови ОДА з профілактики захворювань Віктор Фуштей.
 
Зважаючи, що Україна сьогодні має сумне лідерство за показниками смертності (вона вдвічі вища, ніж у країнах ЄС, а серед осіб працездатного віку – у 2-4 рази), пан Фуштей пропонує змінити ситуацію, розпочавши широку роботу з оздоровлення населення. З цією метою він розробив програму «Здорова Буковина», яку вже презентував на засіданні Президії Академії наук України. Програма, яка, з його слів, одержала схвалення науковців та буде пропонована ними Кабміну для реалізації, розрахована на сім років. Оскільки профілактика неінфекційних захворювань та здоровий спосіб життя населення у рази дешевші й ефективніші за діагностичну-лікувальну діяльність медицини, у ній автор пропонує проводити роз’яснювальну роботу серед буковинців, переконуючи їх у необхідності відмови від шкідливих звичок, у необхідності фізичної активності, натурального харчування, ранньої діагностики, пропонує збудувати достатню кількість спортивних майданчиків, басейнів, велодоріжок тощо, підготувати спеціалістів для популяризації здорового способу життя. 
 
З Буковини, на думку Віктора Фуштея, варто почати, бо через компактність області капіталовкладення у реалізацію проекту були б менші, ніж деінде, зате на її прикладі можна достатньо швидко оцінити ефективність програми. Джерело: http://promin.cv.ua/2018/07/01/bukovynu-khochut-zrobyty-naizdorovishym-rehionom.html
     365


Новини по темі:avatar